Emin Boztepe

EBMAS‘ın kurucusu ve Baş Eğitmeni GM Emin Boztepe, 1976’dan bu yana dövüş sanatları okuyor. Birçok stilde eğitim aldı ve etkileyici bir dövüş sanatları özgeçmişine sahip oldu. Geçmişte IWTA / Hong Kong’un kıdemli usta öğrenciydi. Bugün 40’tan fazla ülkede EBMAS Wing Tzun & Latosa Escrima‘yı temsil ediyor.

Savaş Sanatı geçmişi

GM Emin Boztepe savaş sanatlarına Almanyada Türk olması dolayısıyla çok zor geçmişti.Sözlü ve fiziki olarak sürekli ırkçı saldırıların hedefi haline gelen Boztepe bununla başa çıkabilmek için savaş sanatları öğrenmek bir hobiden öte gereklilik haline gelmişti. İlk adımı babasının tavsiyesi ile 1976 yılında(14 yaşında) atmıştır.Bugüne kadar birçok farklı stil çalışmıştır.Bu stillerin başında;

  • Tae Kwon Do
  • Shotokan Karate
  • Muay Thai
  • Serbest Güreş
  • Boks
  • Wing Tzun
  • Escrima

Pek çok farklı Savaş Sanatı disiplininde eğitim almış olmasına rağmen, GM Emin Boztepe, kendini savunmasını yalnızca Wing Tzun Kung Fu ve Latosa Escrima‘ya dayandırıyor. Bunun etkili ve basit teknikleri kullanarak çatışmaları sona erdirme felsefesini hızlı bir şekilde yerine getirmesine yardımcı olduğunu düşünüyor. Bu tür teknikler Wing Tzun’un ayırt edici özelliğidir. GM Emin, “Sadece olabildiğince hızlı çalışan ve kendime zararı en aza indiren teknikleri kullanmaya inanıyorum” diyor.

Wing Tzun felsefesi aynı zamanda gerçekçi eğitimi de savunur. GM Emin, bunun etkili kendini savunma teknikleri geliştirmede en önemli faktörlerden biri olduğunu düşünüyor. GM Emin, diğer eğitim biçimlerine inanmasına rağmen, resmi olarak yarattığı Anti-Grappling’in yanı sıra canlı bir ortakla mücadele ve Wing Tzun Chi Sau antrenmanının yerini hiçbir şeyin tutamayacağını düşünüyor. Wing Tzun Sisteminin bilimsel inançlarına.

GM Emin, ciddi bir Savaş Sanatçısı için eğitimin düzenli bir rutin olması gerektiğini vurguluyor. “En iyi tekniklere ve en iyi Eğitmenlere sahip olabilirsiniz, ancak düzenli ve gerçekçi bir şekilde pratik yapmazsanız, işe yaramayacak.”

GM Emin Boztepe, onlarca yıldır profesyonel bir Wing Tzun Eğitmeni oldu ve dövüş yetenekleriyle tanındı. Seminerleri tüm dünyada büyük talep görüyor. FBI‘nın Rehine Kurtarma Ekibi (HRT) ve ABD Deniz Piyadeleri 4. Recon Taburu dahil birçok seçkin Polis ve Askeri Personel yetiştirdi. GM Emin Boztepe, dünyadaki en yetenekli Wing Tzun eğitmenlerinden biri. EBMAS’ın dünyaya yayılmasına yardımcı olmak için yeteneklerini sürdürmeye devam ediyor. Seminerleri boyunca tüm yıl boyunca seyahat ederek çok fazla zaman harcıyor. Öğrencilerini eğitmek için
40’tan fazla ülkede bulunan okullarında düzenli seminerler vermektedir.