EBMAS WING TZUN  (Wing Chun)  EBMAS harfleri, (Emin Boztepe Savaş Sanatları)Sisteminin kısaltmasıdır. EBMAS, kurucusu Grand Master Emin Boztepe’nin adını aldı ve 2001 yılında kuruldu.


Dai-Sifu Emin Boztepe 1985 yılından bu zamana kadar olan 39 yıllık engin derin tecrübesi ve yetiştirdiği uzman eğitmenlerle Dünya üzerinde 50 ülke kadar 600 den fazla okulları bulunan onbinlerce üye tarafından öğretilmekte olan büyük bir orginezasyondur. Emin Boztepe Martıal Arts System içerisinde Wing Tzun ve Latosa Wapon Escrima System 
öğretilmektedir.

Ebmas Wing Tzun sistemi diğer savaş sanatları ve sistemlerden ayıran en önemli özelliği ;
Pratik:
Öğrecinin mümkün olan en kısa sürede en pratik ve en etkili biçimde kendisini savunabilmesini sağlamak amacıyla eğitim metodu.
Bilimsel:

Wing Tzun Eğitim Metodu akıllda daha kolay kalıcı vücut mekaniği,fizik,geometri,fizyoloji,mantık gibi prensiplere dayalı pratik anlatımı olmasıdır.
Gerçekçi: 
Ebmas Wing Tzun Sistemi gerçekçi bir eğitim  modelini benisemiştir.Ebmas okullarındaki tüm öğreciler,günlük hayatta karşılaşabilceği saldırılara ve koşullara hazırlıklı olabilmeleri üzerine eğitimalırlar. Ebmas öğrencileri,gerçek birfiziksel mücadelede ortaya çıkan korku stres ve baskı altında kendi seviyelerine göre öğrendikleri Wing Tzun tekniklerini en güvenli koruma ekipmanlarını giyerek  gerçekçi şekilde oluşturulmasıyla mücadele edebilme  yeteğini geliştirme ve kendine özgüvenini kazanmasını sağlamaktadır.